Olete selle küsimustiku täitnud 0%
Hoiatus: JavaScripti käitamine on teie veebilehitsejas selle saidi jaoks või üldiselt keelatud. Kõikidele küsimustele ei pruugi te saada vastust anda. Palun kontrollige oma veebilehitseja parameetreid.

VAAGNAVÖÖTME PIIRKONNA VALU KÜSIMUSTIK

Tere! Olen Tartu Ülikooli füsioteraapia eriala magistrant Michelle Aurelia Jõgi ning kutsun Teid osalema uuringus “Rasedusaegne ja sünnitusjärgne vaagnavöötme piirkonna valu, selle võimalikud riskifaktorid ja mõju igapäevaelule Eesti naiste seas”.

Rasedusaegne ja sünnitusjärgne vaagnavöötme piirkonna valu on sage, kuid alahinnatud probleem, mis piirab oluliselt naise võimekust täisväärtuslikult igapäevaelus osaleda. Selleks, et tõsta teadlikkust vaagnavöötme piirkonna valu esinemisest raseduse ajal ning sünnitusjärgselt on hädavajalik kaardistada probleemi levimust, selle võimalikke riskfaktoreid ja mõju igapäevaelule.

Eelnevast lähtudes oleme tegemas uurimistööd, mille eesmärk on välja selgitada vaagnavöötme valu levimus, selle võimalikud riskifaktorid ning mõju igapäevaelule Eesti rasedate ning 8–16 nädalat tagasi sünnitanud naiste seas. Sobite uuringus osalema kui olete rase või Teil on sünnitusest möödas 8–16 nädalat (k.a), olete vähemalt 18-aastane, Te ei tegele tippspordiga, Teil ei esine vaagnavöötme piirkonda mõjutavaid haigusi või muid komplikatsioone ning oskate eesti keelt vähemalt B2 tasemel.

Uuringus osalemiseks palume Teil ühekordselt täita veebiküsimustik LimeSurvey keskkonnas. Küsimustiku täitmisele kulub aega 5–10 minutit. Küsimustik on anonüümne, vastuseid ei ole võimalik seostada konkreetse isikuga ning veebiküsimustikku täitnud uuritava IP-aadressi ei töödelda. Uuringu tulemusi kasutatakse ainult teaduslikul eesmärgil, juurdepääs vastustele on ainult uuringu läbiviijal ning neid ei jagata kolmandatele isikutele.

Uuringus osalemine on vabatahtlik ning Teil on õigus igal ajahetkel sellest loobuda ja küsimustiku täitmine lõpetada. Küsimustiku täitmist on võimalik ka pooleli jätta ning hiljem jätkata. Selleks tuleb Teil vajutada ekraani ülemises parempoolses servas olevat nuppu “Jätka hiljem”, mille järgselt saab luua endale ajutise kasutajanime ja parooli. Samuti tuleb sisestada e-posti aadress, kuhu saadetakse kinnituskiri ning küsimustiku jätkamise link. Sisestatud e-posti aadresse ei koguta ning uuringu teostajad neid ei näe. Parooli kinnituskirjaga ei saadeta, seda küsida ega taastada pole võimalik ning seda peate Te ise meeles pidama. Küsimustiku jätkamiseks pooleli jäetud kohast tuleb Teil avada e-posti aadressile saadetud küsimustiku link, vajutada nupule “Lae lõpetamata küsimustik” ning sisestada eelnevalt loodud ajutine kasutajanimi ning parool vastavasse lahtrisse. Juba sisestatud vastuseid ei ole võimalik enam tagasi võtta ning neid kasutatakse andmeanalüüsis. Alustades antud küsimustikule vastamist, annate nõusoleku uuringus osalemiseks.

Lisaküsimuste korral on Teil võimalik võtta ühendust uuringu teostajaga meili teel (michelleaurelia.jogi@gmail.com).

Selles küsimustikus on 29 küsimust.
Küsimustikule vastamine on anonüümne.

Vastajat ei tuvastata, välja arvatud juhul, kui mõnes küsimuses vastaja kohta spetsiaalselt andmeid küsitakse.

Kui täidate tunnuskoodiga küsimustikku, läheb tunnuskoodi vaja ainult selleks, et kindlaks teha, kas olete küsimustiku täitmise lõpetanud. Tunnuskoode ei ole võimalik küsimustiku vastustega kokku viia.