Olete selle küsimustiku täitnud 0%
Hoiatus: JavaScripti käitamine on teie veebilehitsejas selle saidi jaoks või üldiselt keelatud. Kõikidele küsimustele ei pruugi te saada vastust anda. Palun kontrollige oma veebilehitseja parameetreid.

Mida tähendab naiselikkus?

UURINGU INFOLEHT

Kutsume Teid uuringusse „Mida tähendab naiselikkus?“. Enne uuringus osalemist lugege palun esmalt läbi uuringu tutvustus.

Käesoleva uuringuga soovime teada saada, millised mõtted, tunded ja käitumised Teie arvates sageli kaasnevad naiselikkusega. Samuti soovime teada, kui naiselikuks või mehelikuks Te ise end peate. Tegemist on osaga suuremast uurimisprojektist  ("Mehelikkuse ja naiselikkusega seotud uskumused ning seosed vaimse tervisega"). Küsimustiku täitmine võtab aega ligikaudu 25-35 minutit.  Antud uuringus kogutud andmeid kasutab psühholoogia magistriõppe üliõpilane Getriin Meister oma magistritöös. 

Uuringus osalemiseks peate olema vähemalt 18-aastane. Osalemine on kogu uuringu vältel vabatahtlik, mis tähendab, et võite küsimustiku täitmise igal hetkel põhjendamata katkestada, ilma igasuguste negatiivsete tagajärgedeta. Tasub aga tähele panna, et kuna uuring on anonüümne ning ei salvestata ka uuritavate IP-aadresse, ei ole võimalik loobumise hetkeni kogunenud andmeid eraldi kustutada ning neid võidakse seetõttu ikkagi hilisemates analüüsides kasutada. Kogutud andmeid analüüsitakse Tartu Ülikoolis üldistatud kujul.

Uuringus ei koguta isikuandmeid, välja arvatud juhul, kui soovite TÜ psühholoogia tudengina uuringus osalemise eest katsepunkte/arvestustunde (0,5) teenida. Sellisel juhul tuleb uuringu viimasel lehel klõpsata lingil, mis juhib Teid eraldi ankeedi juurde, kus tuleb kirja panna oma nimi ja meiliaadress. Neid andmeid hoiustatakse uuringuandmetest täiesti eraldi ning neid ei viida uuringuandmetega mingil viisil kokku. Uuringus osalenud üliõpilaste nimedele ja e-posti aadressidele on ligipääs kolme õppeaine [Uurimismeetodid psühholoogias (SOPH.00.282), Psühhomeetria alused (SVPH.00.077) ja Eksperimentaalpsühholoogia (SVPH.00.045)] vastutavatel õppejõududel ja bakalaureuseõppe programmijuhil. Nimesid ja e-posti aadresse säilitatakse koos uuringu nimetusega Kertu Saare TÜ OneDrive’i failide hoidlas 5 aastat (kuni detsember 2029). NB! Uuringus osalemine tuleb arvestustundide teenimiseks lisaks raporteerida ka eraldi vormis.

Küsimustiku täitmine on võimalik ajutiselt pooleli jätta ning hiljem samast kohast jätkata. Selleks saate ise määrata uuringule parooli, mida vaid ise teate. Nendele paroolidele uuringu läbiviijatel ega ühelgi muul isikul ligipääsu pole. Hiljemalt 1. märtsil 2025.a. kustutatakse kõik andmed UT LimeSurvey platvormilt. Anonüümseid andmeid säilitatakse Tartu Ülikooli andmekaitsetingimustega kooskõlas tähtajatult Tartu Ülikoolis. Uuring on kooskõlastatud Tartu Ülikooli inimuuringute eetikakomiteega (392/T-12). Kui Teil tekib küsimusi uuringus osaleja õiguste kohta, siis saate pöörduda Tartu Ülikooli inimuuringute eetikakomitee poole e-posti aadressil eetikakomitee@ut.ee või telefonil 737 6215. Kui Teil on küsimusi andmekaitse või uuringu kohta, saatke palun kiri vastutavale uurijale (liisi.ausmees@ut.ee).

 

Liisi Ausmees, PhD, TÜ isiksusepsühholoogia teadur, lektor (vastutav uurija)

Getriin Meister, BA, psühholoogia magistrant

 

Kui olete nõus kirjeldatud uuringus osalema ja nõustute enda poolt esitatud andmete töötlemisega, vajutage allolevale nupule.

Selles küsimustikus on 8 küsimust.